Az elmúlt hetek híráramlása alapján a befektetési szakma és a politika nagyágyúi is kiemelten figyelik a kriptopiacot, hedge fundok, alapok, bankok teszik bele portfólióikba a kriptoeszközöket, a korábbi amerikai elnök, Donald Trump pedig kriptopárti jelöltként pozícionálja magát. Fizetőeszközként egyáltalán nem bizonyítottak a kripto”pénzek”, befektetésként viszont már a legnagyobb pénzügyi cégek is elfogadják azokat. Nehéz már egy kézlegyintéssel elintézni ezt a piacot, aminek az értéke mostanra közel 2600 milliárd dollárra nőtt.
Meredeken csökkent az Olaszország által közvetlenül az állampolgárainak eladott állampapírok állománya, ami azt jelentheti, hogy a jövőben nagyobb szerepet kell szánni az intézményi forrásbevonásnak - írja a Financial Times.
Április közepétől vásárolhatók meg annak a tőzsdén kereskedett befektetési alapnak (Exchange Traded Fund, ETF) a befektetési jegyei, amely a kelet-közép-európai régió hét országának legnagyobb forgalmú és kapitalizációjú részvényei közül maximum huszonötöt tartalmazhat. Az alapot kibocsátó OTP Alapkezelő szándékai szerint a termékkel azok a befektetők is hozzáférhetnek régiónk vállalati topligájához, akiknek nincs piaci ismerete ebben a térségben. Az OTP CETOP ETF érdekessége, hogy három partner, az OTP Alapkezelő, az OTP Global Markets, illetve a Budapesti Értéktőzsde közös projektjeként jött létre.
A kormány 2024. április 1-jéig meghosszabbítja, egyben a vállalkozásokra is kiterjeszti a betéti kamatsapkát - derül ki a GFM közleményéből. Ezzel egy időben vélhetően a jegybanki diszkontkötvények korlátozás nélküli átruházását is megtiltják.
Az egyre meredekebb nemzetközi konfliktusok, a bizonytalan infációs környezet és a továbbra is fennálló energiaellátási nehézségek ellenére új csúcsokat tesztelgetnek a világ tőzsdéi, ebben a környezetben nem látszik egyértelműen az irány a befektetők számára: nehéz eldönteni, hogy be kell-e szállni a részvénypiaci raliba, vagy inkább menekülni kell a piacokról. Ebben a helyzetben értékelődik talán fel leginkább a "nagy öregek" tapasztalata, ilyenkor egyre nagyobb figyelem fordul a több válságot is megélt, veterán befektetési guruk tőzsdei lépéseire. A magyar származású üzletember és filantróp Soros György pontosan egy ilyen figura, a tőzsdefelügyeletnek benyújtott információk tükrében pedig azt lehet elmondani, hogy az általa alapított hedge fundnak egyre hangsúlyosabb a jelenléte a tőzsdéken. De ami talán a legérdekesebb: a nemrég lezárt negyedévben a legnagyobb részvényvásárlás apropóján olyan neves gurukkal ment szembe a Soros Management Fund, mint például Warren Buffett vagy Ray Dalio.
Egyre élesebb nemzetközi konfliktusok, magas kamatkörnyezet, infációs nyomás és energiapiaci bizonytalanságok: finoman szólva sincs könnyű dolga a mai bizonytalan makrogazdasági környezetben a befektetőknek, egy ilyen helyzetben értékelődik talán fel leginkább a "nagy öregek" tapasztalata, ilyenkor egyre nagyobb figyelem fordul a több válságot is megélt, veterán befektetési guruk tőzsdei lépéseire. A világ legnagyobb fedezeti alapját alapító Ray Dalio pontosan egy ilyen figura, aki a legfrissebb dokumentumok alapján egészen optimistán látja a részvénypiaci helyzetet, nagyon úgy néz ki, hogy kezd "visszatérni" a tőzsdére a korábban általa menedzselt Bridgewater Associates. De miket vett és miket adott el az elmúlt hónapokban a sokak által figyelt hedge fund?
A jövőbeni teljesítmény előrejelzésével és célzott hozamok ígéretével csábíthatnák a szakmai befektetőket a brókercégek Amerikában egy friss javaslat szerint – írja a Financial Times.
A veterán feltörekvő piaci befektető, Mark Mobius visszavonul befektetési cégének éléről, a Mobius Investment Trusttól - tudósított a Bloomberg.
Tegnap írtunk arról, hogy egyelőre még nem hosszabbította meg a kormány a június 30-ig életben lévő betéti kamatstopot, ahogyan a jegybanki diszkontkötvények korlátozás nélküli átruházására vonatkozó tilalmat sem. A lépésre azonban nem sokat kellett várni, a tegnap esti közlönyben a határidőket szeptember 30-ig kitolták.
Az Nvidia részvényeinek közelmúltbeli rallyja, amely rövid időre az ezermilliárd dolláros értékhatárra emelte piaci értékét, a kiskereskedők korlátozott részvételével zajlott, ami a recessziós aggodalmak közepette növekvő óvatosságukat jelzi.
Újabb tranzakciót zárt az Adventum Lengyelországban, melynek eredményeként Varsóban már négy irodaházat birtokol a cégcsoport. A Wola Retro a vállalat nyolcadik ingatlanja Lengyelországban, amivel az ottani portfólió elérte a 175 ezer négyzetmétert.
Ma késő délután jött a hír a Gazdaságfejlesztési Minisztériumtól, hogy meghosszabbítja a betéti kamatstopot a kormány 2023. június 30-ig. De nemcsak ez érdekes a közleményben, hanem az is, hogy az MNB irányadó eszközébe is belepiszkál most a kormány: a diszkontkötvénybe.
A világ legnagyobb pénzintézetei 2021-ben tovább növelték az erdőirtásért leginkább felelős mezőgazdasági, erdészeti és földhasználati ágazatokban működő vállalatok finanszírozását - derült ki egy kedden közzétett új tanulmányból, amelyet a Reuters tekintett meg.
A Goldman Sachs az első amerikai bank, amelyik tőzsdén kívüli kriptokereskedelmbe kezdett. Goldman egy bitcoinhoz kötött, nem átruházható opciónak nevezett eszközzel kereskedett a Galaxy Digital kriptokereskedővel együttműködve – áll a két cég közös közleményében.
A BlockFi kriptocégnek 100 millió dollár büntetést kell kifizetnie a tőzsdefelügyeletnek és 32 államnak egy kriptohitelezési terméke miatt. A BlockFi jelenleg regisztrációs kérelmet nyújtott be a tőzsdefelügyeletnek, hogy értékesíthesse új kriptomegtakarítási termékét.
Világszerte jelentős gazdasági tényezővé váltak az asset management cégek, az iparág látványosan fejlődött az eddigi rövid, mintegy két évtizedes története során. Gazdasági elemzők szerint azonban az igazi áttörést a következő évek hozzák meg: előreláthatólag öt év alatt megduplázódik a már most is százezer milliárd dolláros piac, és Magyarországon is élesedő versenyre lehet számítani az S IMMO Hungary szakértője szerint.
Sok múlik most az amerikai döntéshozókon.
Átrajzolná a határokat a megválasztott amerikai elnök.
Howard Marks szavaira mindig érdemes figyelni.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Komoly aggályokat akarnak kezelni.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.